Biblická vízia farnosti

"S radosťou pôjdeme do domu Pánovho." (Ž 122)
"Poďte ku mne všetci, ktorí sa namáhate a ste preťažení a ja vás posilním." (Mt 2,28)
"Nechajte deti prichádzať ku mne! Nebráňte im, lebo takým patrí Božie kráľovstvo." (Mt 19,14)
"Lebo kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v mojom mene, tam som ja medzi nimi." (Mt 18,12)

Na zasmiatie :-)

Snúbenci sa berú v kostole. Obraz, ktorý je nad oltárom, je zakrytý.
Svadobný pár sa pýta kňaza, prečo je obraz zakrytý.
Najskôr Vás zosobášim, potom Vám to poviem.
Po sobáši príde kňaz za novomanželmi a odokryje im obraz.
Je na ňom nápis: Odpusť im Pane, lebo nevedia, čo činia. :-)
Najskôr sa postavíme na nohy, keď si kľakneme na kolená…

Nedeľné sväté omše

Pruské 07:20 hod.,
10:15 hod.
Dulov 08:00 hod.
Horovce 09:15 hod.

12. cezročná - OZNAMY (21. 6. 2015)

Dnes popoludní vás pozývame na farský deň.

Od 15.00 na farskom dvore bude posedenie pri dychovke, hrá maďarská kapela Die Mondschen kapele a dychová hudba SEDMEROVANKA. Počas programu sa budú podávať bryndzové halušky a guláš.

Sprievodný program bude nasledovný: návšteva krypty farského a františkánskeho kostola, ochutnávka omšového vína vo farskej pivnici, káva vo farskej kuchyni a súťaže pre deti. Počas farského dňa si môžete zakúpiť aj dlaždičky na podporu vymaľovania farského kostola v Pruskom v hodnote 10 a 20 eur.

V piatok bude celofarská svätá omša o 17.30 hodine a po nej bude adorácia. Autobus pôjde z Mikušoviec o 16.30 hodine po trase Tuchyňa, Horovce a Dulov.

20. septembra sa chystá Pochod za život v Bratislave. Aj z našej farnosti pôjde autobus. Bližšie informácie vyhlásime neskôr. Záujemcovia o pochod, v sakristii si môžete zobrať reklamné záložky.

V sobotu 4. júla pozývame na dekanátnú púť do Rajeckej Lesnej. Je to prvá sobota a bude tu slávená fatimská sobota za účasti žilinského biskupa Tomáša Galisa. Odchod autobusu bude z Námestia v Pruskom o 15.00 hodine, prihláste sa sms správou na známe telefónne číslo (0905/532597) alebo cez internetovú stránku našej farnosti.

Deti a rodičov pozývame na biblický deň do Nitrice v sobotu 27. júna. V programe budú hry, súťaže, katechézy, tance a svätá omša. Pozývame deti, ktoré sa v minulosti zúčastnili v Nitrici tábora SVETIELKO, ale aj iné deti spolu s rodičmi. Odchod autobusu bude o 7.30 hodine z Námestia v Pruskom a prihlásiť sa môžete cez sms (0905/532597) alebo cez internet.

Srdečne ďakujeme Obecnému úradu Pruské za zapožičanie lešenia na vymaľovanie časti farského kostola. Tiež ženám, ktoré v piatok kostol upratali. Ďakujeme všetkým v Horovciach za zapožičanie techniky, brigádnikom ale aj ženám, ktoré pripravujú obedy.

 

Po

Ut

St

Št

Pi

So

Ne

Pruské

6.3o

6.3o

6.3o

6.3o

frant.

17.30

17.45

7.20, 10.15

17.45 fr.

Horovce

 

6.3o

 

 

 

 

9.0o

Dulov

 

 

6.3o

 

 

 

8.00

Mikušovce

 

 

 

17.30

 

 

10.30

Tuchyňa

 

 

 

 

6.3o

 

9.0o