Biblická vízia farnosti

"S radosťou pôjdeme do domu Pánovho." (Ž 122)
"Poďte ku mne všetci, ktorí sa namáhate a ste preťažení a ja vás posilním." (Mt 2,28)
"Nechajte deti prichádzať ku mne! Nebráňte im, lebo takým patrí Božie kráľovstvo." (Mt 19,14)
"Lebo kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v mojom mene, tam som ja medzi nimi." (Mt 18,12)

Na zasmiatie :-)

Snúbenci sa berú v kostole. Obraz, ktorý je nad oltárom, je zakrytý.
Svadobný pár sa pýta kňaza, prečo je obraz zakrytý.
Najskôr Vás zosobášim, potom Vám to poviem.
Po sobáši príde kňaz za novomanželmi a odokryje im obraz.
Je na ňom nápis: Odpusť im Pane, lebo nevedia, čo činia. :-)
Najskôr sa postavíme na nohy, keď si kľakneme na kolená…

Nedeľné sväté omše

Pruské 07:20 hod.,
10:15 hod.
Dulov 08:00 hod.
Horovce 09:15 hod.

5. veľkonočná nedeľa (3. 5. 2015)

Dnes sa stretneme na ruženci o 15.00 hodine pri kaplnke Na chrasti medzi Tuchyňou a Pruským. Pozývame aj rodičov s deťmi. Príroda je teraz krásna a hovorí o láske a dobrote nášho Nebeského Otca.

Budúcu nedeľu bude po svätej omši zbierka obetovaná na vybudovanie priestoru pre malé deti s rodičmi vo farskom kostole v Pruskom. V sklade bude vybudovaná aj toaleta, podlahové vykurovanie, nové dvere, okná a príklop na kryptu. Zbierka bude tiež obetovaná na úpravu okolia kostola v Horovciach: sanácia zavlhnutých múrov, odvod dažďovej vody a vybudovanie nových chodníkov s prístupom pre starších ľudí.

Pozývame deti a mládež na Misijnú púť detí, ktorá sa uskutoční 9. mája v Rajeckej Lesnej.

Odchod autobusu bude o 7.30 hodine spred kostola v Pruskom. Poplatok je 1 EURO. Obetný dar je konzerva a prihlásiť sa môžete cez stránku našej farnosti. Svätú omšu o 10.15 hodine bude vysielať v priamom prenose RTVS na 2. televíznom kanáli.

Budúca nedeľa je Deň matiek. Svätými omšami budeme ďakovať za naše matky.

Pozývame vás na rockovú operu Jesus Christ Superstar. Miesto konania: Divadlo Tower Stage v Bratislave. ČAS: Utorok 12. mája 2015 o 19.00 (prihláška cez www.farapruske.sk)

Odchod autobusu bude o 16.00 hodine z Námestia v Pruskom. Zaujímavosťou je aj to, že hercov sprevádza živá kapela - IMT Smile.

V sobotu o 15.00 hodine sviatosť manželstva prijmú: Branislav Jakuš z Dubnice a Monika Gregušková z Krivoklátu. Mladomanželom vyprosujeme veľa lásky a Božieho požehnania. Snúbenci, prihláste sa na kurz 15. až 17. Mája, ktorý bude v pastoračnom centre.

Ďakujeme za službu dobrovoľným hasičom a pri príležitosti sviatku svätého Floriána, patróna hasičov, im vyprosujeme Božie požehnanie. Tiež ďakujeme rodičom prvoprijímajúcich detí za účasť na brigáde v utorok. Dnes po omši si môžete zakúpiť DVD z birmovky za 8 €.

V stredu bude detská svätá omša a v piatok celofarská: objednaný autobus vás privezie aj odvezie z filiálok na svätú omšu.

Sledovanie svätej omše v televízii alebo počúvanie z rádia môže priniesť duchovný úžitok, ale nenahrádza osobnú účasť na svätej omši v kostole.

V sobotu 23. mája sa uskutoční na hore Butkov svätá omša pri príležitosti 95. výročia narodenia svätého Jána Pavla II. Autobus pôjde z Námestia v Pruskom o 12.45 hodine. Prihlásiť sa môžete cez internet.

 

Po

Ut

St

Št

Pi

So

Ne

Pruské

6.3o

6.3o

17.3o

6.3o

frant.

17.3o

15.00

17.45

7.20, 10.15

17.45

Horovce

 

6.3o

 

 

 

 

9.0o

Dulov

 

 

6.3o

 

 

 

8.00

Mikušovce

 

 

 

17.3o

 

 

10.30

Tuchyňa

 

 

 

 

6.3o

 

9.0o