Biblická vízia farnosti

Dôveruj celým svojím srdcom Pánovi a nespoliehaj sa na svoj um! (Prís 3, 5-6)

Ak je Boh za nás, kto je proti nám? Keď on vlastného Syna neušetril, ale vydal ho za nás všetkých, akože by nám s ním nedaroval všetko!?(Rim 8, 31-32)

Na zasmiatie :-)

Malý chlapec sa modlí:
Pane Bože, ďakujem za otecka, za mamičku a prosím aj za Teba, Pane Bože, opatruj sa a dávaj na seba pozor, aby sa Ti nič nestalo, lebo čo by sme si bez Teba počali?
Oslavovať Ťa chcem, Bože, môj kráľ, a Tvoje meno velebiť navždy a naveky. Budem Ťa velebiť každý deň a tvoje meno chváliť navždy a naveky (Zalm 145, 1-2)

Nedeľné sväté omše

Pruské 07:20 hod.,
10:15 hod.
Dulov 08:00 hod.
Horovce 09:15 hod.

Nové a záväzné usmernenia od biskupov Slovenska

Bratislava 19. mája (TK KBS) Slovensko pristupuje vzhľadom na pretrvávajúcu priaznivú epidemiologickú situáciu od stredy 20. mája k výraznému uvoľňovaniu opatrení, ktoré boli zavedené pre epidémiu ochorenia COVID-19. Vzhľadom na otázky, ktoré prichádzajú na Sekretariát KBS, v súvislosti so štvrtom fázou uvoľňovania opatrení je potrebné potvrdiť nasledovné:

Keďže stále nie je možná prítomnosť veriacich na bohoslužbách bez obmedzení, v platnosti zatiaľ zostáva dišpenz od povinnej účasti.

V chrámoch je naďalej potrebné dodržiavať stanovené rozostupy, a pre všetkých, vrátane kňazov, platí povinnosť nosiť rúško. Sväté prijímanie sa rozdáva do rúk. Samozrejme, prosíme kňazov o aplikovanie pastoračnej múdrosti.

Keďže vzhľadom na predpísané odstupy chrámy neposkytujú dostatočný priestor na spoločnú prípravu väčších slávení, treba tieto obmedzenia stále brať do úvahy pri plánovaní prvých svätých prijímaní, či udeľovaní sviatosti birmovania. Tam, kde je to možné, a kde sa podarilo uskutočniť dostatočnú prípravu na udelenie sviatosti, možno slávenie rozdeliť na viacero svätých omší v jeden deň, prípadne na viacero nedieľ.

Aj keď je veľmi pravdepodobné ďalšie uvoľňovanie vzhľadom obmedzenie zhromažďovania, predpokladaný maximálny limit je aj na nasledovné mesiace 1000 ľudí: to treba vziať do úvahy pri organizovaní pútnych slávností. Ak sa javí nemožné limity dodržať, bude potrebné vopred hľadať riešenie alebo zvážiť aj zrušenie púte.

zdroj: https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20200519052