Biblická vízia farnosti

"S radosťou pôjdeme do domu Pánovho." (Ž 122)
"Poďte ku mne všetci, ktorí sa namáhate a ste preťažení a ja vás posilním." (Mt 2,28)
"Nechajte deti prichádzať ku mne! Nebráňte im, lebo takým patrí Božie kráľovstvo." (Mt 19,14)
"Lebo kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v mojom mene, tam som ja medzi nimi." (Mt 18,12)

Na zasmiatie :-)

Programátor sa v kostole modlí:
"V mene Otca i Syna i Ducha svätého. Enter."
Najskôr sa postavíme na nohy, keď si kľakneme na kolená…

Nedeľné sväté omše

Pruské 07:20 hod.,
10:15 hod.
Dulov 08:00 hod.
Horovce 09:15 hod.

24. cezročná - OZNAMY (13. 9. 2015)

V utorok je slávnosť Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska. Sväté omše budú v nedeľnom čase. Hodová svätá omša bude v Dulove o 10.00 hodine a bude ju sláviť Peter Mišík. V pondelok o 17.30 hodine tu bude sláviť svätú omšu Peter Holbička. Pôjde aj objednaný autobus. Ďakujeme za prípravu a aj za početnú účasť na duchovných hodoch v Dulove.

V piatok po svätej omši bude adorácia spojená so spevom chvál a modlitbou za rodiny a vnútorné uzdravenie. O 17.00 hodine sa začíname modliť modlitbu svätého ruženca. Autobus pôjde z jednotlivých obcí vo zvyčajnom čase, teda o 16.30 z Mikušoviec.

Prihlášky na 1. sväté prijímanie detí si môžete, rodičia, zobrať v sakristii. Prosíme rodičov o účasť na nedeľných svätých omšiach spoločne s deťmi. Pre každé dieťa máme slovníček na nálepky.

V stredu od 17.00 do 18.30 sú na fare pre deti eRko stretká: hry, pingpong, florbal, futbal. Začíname presne o 17.00 hodine modlitbou ruženca vo farskej klubovni.

V piatok o 15.00 hodine sviatosť manželstva príjmu: Peter Poliak z Tuchyne a Veronika Piššová z Trenčína. V sobotu v Mikušovciach o 16.00 hodine Radoslav Koyš z Dubnice a Katarína Staňová z Mikušoviec. Mladomanželom vyprosujeme veľa lásky a Božieho požehnania.

V stredu o 18.30 hodine môžete prísť na faru zahlásiť si sobáše na budúci rok 2016. Vypíšeme zápisnice a povieme si základné informácie a plán prípravy na sviatosť manželstva. Povzbudzujeme mladých, ktorí chcú žiť spolu celý život, aby prijali sviatosť manželstva ako posilu svojej lásky.

Odchod autobusu na Národný pochod za život bude v sobotu o 10.00 hodine z Námestia v Pruskom. Prihlásiť sa ešte môžete cez internetovú stránku farnosti.

Počas tohto týždňa bude prebiehať v našej farnosti zbierka plodov zeme pre seminár a pastoračné centrum. Kto chce pomôcť, môže priniesť: zemiaky, zeleninu, ovocie, fazuľu, orechy, zaváraniny. Potraviny môžete priniesť do garáže farského dvora. Na farské hody vyzdobíme okolie kostola z plodov zeme, takže prosíme ochotných aranžérov o zapojenie svojich síl a nápadov.

Vo štvrtok o 17.00 hodine pozývame do farskej klubovne na prednášku a oboznámenie sa s novou encyklikou pápeža Františka „LAUDATO SI“ O stvorení. Bude sa podávať aj káva a čaj.-)

Minulý týždeň odleteli do hlavného mesta Azerbajdžanu - Baku prvé dve sestry saleziánky, ktoré tu začínajú misionársku činnosť. Jednou z nich je rodáčka z našej farnosti sestra Andrea Mladošová FMA z Dulova. Prosíme vás o modlitbovú podporu pre toto dielo.

 

Po

Ut

St

Št

Pi

So

Ne

Pruské

6.3o

7.20, 10.15

17.45 fr.

6.3o

6.3o

fran.

15.00

17.30

15.00 17.45

7.20, 10.15

17.45 fr.

Horovce

 

9.0o

 

 

 

 

9.0o

Dulov

 

10.0o

 

 

 

 

8.00

Mikušovce

 

10.3o

 

 

 

16.00

10.30

Tuchyňa

 

9.0o

 

 

 

 

9.0o